Tarihçe

Tarihçe

Bolt Bağlantı Elemanları A.Ş. 'nin Kilometre Taşları

Global Oyuncu Olma Felsefesi

Firmamız  vizyon ve misyonuna uygun olarak, kalite standartlarına göre yapmış olduğu üretimini, yurt içi ve yurt dışındaki uluslararası fuarlarda da sergileyerek dünya pazarında global oyuncu olma felsefesini benimsemiştir. Bu felsefeye uygun olacak şekilde 2008 yılı içerisinde yatırımı yapılarak üretim hattına dahil edilen 5 ve 6 istasyonlu soğuk şekillendirme presleri ile ancak üretilebilecek, özel tasarım ve tecrübe gerektiren dövme parçaları üretim portföyümüze dahil edilmektedir.

Kalite Yolculuğu

Kalite yolculuğuna da başlayan Bolt A.Ş.; önce 1998 yılında ISO 9002 kalite belgesini almıştır. Daha sonra sırasıyla, ISO 9001–2000 ve en son yönünü otomotive çevirmenin etkisi ile de ISO-TS 16949 Kalite Belgesini ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi kalite belgesini almıştır.

Üretim Yatırımı

1998 yılında, önemli bir yatırım yaparak, üretimde kaliteyi ve hizmeti iyileştirme adına, firma bünyesine 3 vuruşlu 4 adet yatay pres dahil etmiştir. Bu yatırımıyla beraber otomotiv yan sanayine ve ihracat üretimine hız kazandırmıştır.

Bolt A.Ş. Taşındı

1993 yılında Bursa’nın Çalı Sanayi Bölgesindeki şu anki mevcut yeri olan 5.500 m² si kapalı, 7.500 m² toplam alanda, kendi binasına taşındı.

BOLT A.Ş. Kuruldu

Bolt Bağlantı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.

Kuruluşunun ardından, 1986 Yılının Mayıs ayında İstanbul’da imalata başladı.

bolt-logo-orjinal

Bolt Bağlantı Elemanları San. ve Tic. A.Ş. | Tüm hakları saklıdır.

İletişim

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Bolt Bağlantı Elemanları San. ve Tic. A.Ş.