Hayat Oyun Değildir, Bağlantılar Önemlidir.

sinan-topuk-boltas

1986 Yılı mayıs ayında İstanbul da imalata başlayan BOLT firmamız, 1993 yılında BURSA ili Çalı Sanayi Bölgesindeki şu anki mevcut yeri olan 5.500 m2 si kapalı, 7.500 m2 toplam alanda, üretimine devam etmektedir. 1998 yılında, önemli bir yatırım yaparak, üretimde kaliteyi ve hizmeti iyileştirme adına, firma bünyesine 3 vuruşlu 4 adet yatay pres dahil etmiştir.

Bu yatırımıyla beraber otomotiv yan sanayine ve ihracat üretimine hız kazandırmıştır. Aynı zamanda kalite yolculuğuna da başlayan firmamız önce 1998 yılında ISO 9002 kalite belgesini almıştır. Daha sonra sırasıyla, ISO 9001–2000 ve en son yönünü otomotive çevirmenin etkisi ile de ISO-TS 16949 Kalite Belgesini ve ISO 14001 çevre yönetim sistemi kalite belgesini almıştır.

bolt-fuar-v1

Firmamız vizyon ve misyonuna uygun olarak, kalite standartlarına göre yapmış olduğu üretimini, yurt içi ve yurt dışındaki uluslararası fuarlarda da sergileyerek dünya pazarında global oyuncu olma felsefesini benimsemiştir. Bu felsefeye uygun olacak şekilde 2008 yılı içerisinde yatırımı yapılarak üretim hattına dahil edilen 5 ve 6 istasyonlu soğuk şekillendirme presleri ile ancak üretilebilecek, özel tasarım ve tecrübe gerektiren dövme parçaları üretim portföyümüze dahil edilmektedir.Sadece özel parçaların üretiminin sisteme dahil edilmesi ile yetinilmeyip, bu parçaların tüm kontrollerini yapabilecek gerekli bütün ekipmanlarla donatılmış yetkin bir laboratuar oluşturulmuştur. Bu paralelde en son yapılan yatırımlarla 1 adet Zwick/Roell marka 250 kN kapasiteli (hammadde ve mamul çekme kabiliyetine sahip) çekme test cihazı, 1 adet Arun marka spektral analiz cihazı, 1 adet Zwick/Roell Marka Dijital Rokwell Cihazı, 1 Adet Nikon Marka 1000 büyütme yapabilme kabiliyetine sahip Mikroskop cihazlarımız laboratuar sisteme dahil edilmiştir.

bolt-fuar-v2

Firmamız yıllık 7.000 ton üretim kapasitesine sahip olup, tüm üretim kontrollerini kendi bünyesinde yapma kabiliyetine sahiptir.Ayrıca üretim hattına 2 adet %100 seçme ve kontrol yapabilen makine “ Sıfır Hata ile Parça Sevk Etme Hedefi ” doğrultusunda dahil edilmiştir.Otomotiv ana ve yan sanayi firmalarına çalışmayı öncelikli hedefi olarak belirleyen firmamız, aynı zamanda beyaz eşya, mobilya, inşaat sektörlerine, Türkiye ve Avrupa da faaliyet gösteren büyük organizatör firmalarına da üretim yapmaktadır. Firmamız satışlarının yaklaşık %30’luk kısmını başta Avrupa ülkeleri (Almanya,Fransa, İngiltere, Hollanda, İtalya,Yunanistan, Bulgaristan) olmak üzere ihraç etmektedir. Avrupa da tercih edilen müşteri gurubuda otomotiv yan sanayi veya otomotiv yan sanayine kanban sevkiyat yapan organizatör firmalardır.

SİNAN TOPUK

GENEL MÜDÜR