Hammadde Temini

ISO EN 10263 standardına göre tedarik edilen hammaddeler, standart ve sartname gereksinimlerine göre giriş kontrolü yapılarak depolanır.

hammadde-temini
yuzey-islem

Yüzey İşlem

Hammaddeleri, haddeleme ve üretim operasyonlarına hazırlamak için çinko fosfat kaplama yaptığımız 8 istasyonlu fosfatlama tesisimiz bulunmaktadır. Yüzey işlem tesisimize bağlı olarak çalışan arıtma sistemimiz mevcuttur.

Tel Çekme

Hammaddenin üretimin ihtiyacı olan çapa kalibre ederek ( haddelenerek) üretime uygun hale getirilmesidir.

  • MAX Ø 25 mm – 1 adet
  • MAX Ø 14 mm – 1 adet
  • MAX Ø 12 mm – 1 adet

Olmak üzere 3 adet hadde makinamız mevcuttur.

tel-cekme
uretim

Üretim

  • Esnek üretim kabiliyetine sahip olan BOLT Bağlantı Elemanları A.Ş. bünyesinin, ürün gruplarında bulunan mamüller; standart ve özel soğuk dövme mamüller olarak ikiye ayrılır.
  • Üretim kapasitesi olarak M3-Ø3 ile M20-Ø22 arasında ve 7 mm ile 160 mm arasındaki uzunlukta olan parçaları;
  • 7 adet 3 istasyonlu, 5 adet 4 istasyonlu, 4 adet 5 istasyonlu, 3 adet 6 istasyonlu, 10 adet çift vuruşlu yatay eksenli özel soğuk dövme presleri ile 27 adet diş çekme tezgâhı ile üretebilmektedir.
  • Standart mamullerde yaygın olarak DIN-ISO-ANSI standartlarına uygun olarak cıvata, vida, saplama, pim, perçin üretimi yapılmaktadır.
  • Özel soğuk dövme mamüllerde ise müşteri numune ve teknik resimlerine uygun, mühendislik-metot departmanında tasarımı özel olarak yapılan soğuk dövme parçalar mevcuttur.

Otomotiv firmalarının ihtiyaçları doğrultusunda üretilen özel parçalar BOLT Bağlantı Elemanları A.Ş bünyesinde üretimin büyük bir bölümünü oluşturarak bu konuda sektörün önemli aktörlerinden biri haline gelinmiş bulunmaktadır.

Isıl İşlem

Toplamda 1250 kg/h kapasiteli ( 750 kg/h ve 500 kg/h ) olmak üzere 2 adet plc kontrollü defosfat sistemine sahip Tofaş onaylı ısıl işlem fırınımız mevcuttur.

isil-islem
100-kontrol-bolumu

%100 Kontrol Bölümü

%100 kontrol bölümü makine kontrol ve görsel kontrol olmak üzere 2 kısma ayrılmaktadır. Toplamda 86 m² alana sahip olan %100 Kontrol alanının; 30 m²’si makine parkuru, 56 m²’si görsel kontrol parkurudur.

Bölümde ortalama 100 ad/dk devirle çalışan ve %100 kontrol yapabilen 4,4 ve 7 kameralı olmak üzere 3 adet ayıklama makinası bulunmaktadır.

Görsel kontrol bölümünde 5 adet özel ekranlı ayıklama istasyonlarımız mevcuttur.