BOLT, Türkiye’nin 384. Ar-Ge Merkezi

BOLT, Türkiye’nin 384. Ar-Ge Merkezi

1986 yılından itibaren kendi tasarımlarını yaparak üretim hayatına başlayan BOLT BAĞLANTI ELEMANLARI, edindiği tecrübeler ve öğrenilen dersler ile 2017 yılı Şubat ayında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından onaylı ülkemizin 384. Ar-Ge Merkezi olan BOLT AR-GE Merkezini kurmuştur.

 

 

BOLT ARGE Merkezi; Makina, Metalurji ve Malzeme, Endüstri, Mekatronik, Malzeme Mühendisleri ve teknikerlerden oluşan çok disiplinli araştırmacı yapısına sahiptir.

 

 

Ar-Ge’nin önemi

BOLT BAĞLANTI ELEMANLARI; artan globalleşme, rekabet gücünü elinde tutma, sektöründe sürdürülebilir gelişme ve teknolojik ilerleme için; üründe ve üretim sürecinde yenilik, ürün kalitesi veya standartlarının yükseltilmesi, yerlileştirme, verimlilik artışı ve üretim maliyetlerinin düşürülmesi hedefleri için yapılacak tüm Ar&Ge faaliyetleri ve Ar&Ge sonucu ortaya çıkan bilgi birikiminin yarattığı yaygın etkiyi kullanarak hem firma için proje bazlı hem de TÜBİTAK ve KOSGEB Ar-Ge İnovasyon projelerine başvuru yapılması ile Ar-Ge ’yi desteklemektedir. İşletme içinde hem de diğer kuruluşlardan destelenen projeleri ile bilgi birikimini geliştirmekle kalmayıp laboratuvar olanaklarını da geliştirme fırsatı bulmuştur.

 

 

BOLT ARGE Merkezi kurulduğu günden itibaren geliştirilen projeler ve araştırmalar kapsamında elde edilen sonuçlar; sempozyum ve kongrelerde bildiri veya posterlerle sunulmakta, ya da bilimsel yayın olarak dergilere makale olarak gönderilmektedir.

 

Aynı zamanda AR-GE İnovasyon kongrelerine de destek vermektedir.

 

YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

FASTENER FAIR TURKEY 2020

5'inci Uluslararası Bağlantı ve Sabitleme Elemanları Teknolojileri Fuarı

27 - 28 - 29 February 2020 | Istanbul, Turkey

Salon : 12 - Stand : 246